Värmland.

UKM har funnits i Värmland sedan 1997. Tusentals ungdomar har deltagit under åren med inslag på scen, alster i utställning eller som crew (funktionärer och arrangörer). Många av dessa har fortsatt skapa och arrangera upp i vuxen ålder.

Regional samordnare.

Jonas Swanö, jonas.swano@studieframjandet.se, 073-066 05 38

Regional strateg.

Den regionala strategen finns som stöd för den regionala samordnaren men arbetar även med utvecklingsarbete.

Stefan Westling, stefan.westling@regionvarmland.se, 010-833 11 22

Unga mentorer.

Vill du vara med och arrangera UKM? Vi unga mentorer hjälper dig, vare sig du vill starta upp en ny festival i din kommun eller om du vill vara med i en redan befintlig arrangörsgrupp!

Ottilia Berglund Ekholm
ottilia.berglund-ekholm@ukm.se, 073-096 89 14
Ansvarig för kommuner: Arvika, Forshaga, Grums, Hagfors, Hammarö, Kil, Munkfors & Säffle

Moa Lychou
moa.lychou@ukm.se, 073-047 21 02
Ansvarig för kommuner: Eda, Filipstad, Karlstad, Kristinehamn, Storfors, Sunne, Torsby & Årjäng

Lokala samordnare.

Arvika

Ottilia Berglund Ekholm, ottilia.berglund-ekholm@ukm.se, 073-096 89 14

Eda

Felicia Johansson, felicia.johansson@eda.se

Filipstad

Robert Drewstad, robert.drewstad@filipstad.se, 076-239 17 40

Forshaga

Anna Olin, anna.olin@forshaga.se, 054-17 20 51
Kim Jensen, kim.jensen@forshaga.se, 076-725 32 05

Hagfors

Lisa Bäckius lisa.backius@edu.hagfors.se
Emelie Sjöström emelie.sjostrom@edu.hagfors.se

Hammarö

Tim Flinth, tim.flinth@studieframjandet.se, 054-17 29 77

Karlstad (UNO)

Cathrine Lindberg, cathrine.lindberg@karlstad.se, 054-540 2535

Storfors

Oscar Johansson, Oscar_Johansson93@hotmail.com, 073-0207429

Säffle

Niklas Lychou, niklas.lychou@saffle.se, 073-080 15 57

Torsby

Michael Åkerlund, michael.akerlund@torsby.se, 070-688 65 16

Sociala medier.

Facebookgrupp – UKM Arrangörer Värmland

Bild på en kaka.

Vi använder kakor (cookies). Klicka här för att läsa mer om hur vi hanterar dessa på ukm.se